top of page
örneklogo.png

Kurucularımızdan Mesaj

Değerli Velimiz, Sevgili Öğrencilerimiz;


Final Eğitim Kurumları 1980 yılında kuruldu. Türkiye’nin dört bir yanındaki yüzlerce eğitim kurumuyla 3,5 milyonun üzerinde öğrenciyi sınavlara ve yaşama hazırladı. kendisine emanet edilen her genci çıkabileceği en yüksek düzeye çıkarmaya çalıştı. yetiştirdiği gençleri Türkiye Cumhuriyeti’ne armağan etti. Ülkemizin her köşesinde her makamında öğrencilerimizle karşılamak, onları ülkemizin hizmetinde görmek en büyük gurur kaynağımız oldu.


Final Kurs’larda çok sık test ve deneme sınavı uygulanır. Görülen konuları kapsayan Final’e Doğru yani Konu Tarama sınavları ve düzenli olarak yapılan Genel Deneme Sınavlarının yanında yıl içinde başta TÖDER olmak üzere birçok Türkiye Geneli Sınavı yapıyoruz. Final’e gelen öğrenci yıl içinde 400.000’e yakın soru ile muhatap olarak öğrencilerimizin “Kursum üzerine düşeni yaptı.” diyebileceği bir ortam vardır kurumlarımızda.


İbrahim Taşel
Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı

Değerli Velimiz, Sevgili Öğrencilerimiz;


Biz Örnek Final Kişisel Gelişim Kursu’nda; sorumluluk sahibi, çalışkan, kendini ifade edebilen, özgüveni yüksek, kendisiyle ve çevresiyle barışık, uyumlu, her zaman doğruyu söyleyen, özü sözü bir olan, Ülkesini seven, Ülkesine güvenen, Ülkesiyle aynı dili konuşan, değerler bilinci taşıyan, kendi değerleriyle dünyanın değerlerini birlikte özümseyen, uygar dünyaya uyum sağlayabilen, değişime açık, yeniliğe istekli olan, gerektiğinde risk alabilen, kararlar verebilen, toplumsal duyarlılığı yüksek, dayatılmış görüşleri, alışkanlıkları sorgulayabilen, okumayı, araştırmayı, keşfetmeyi zevk haline dönüştüren, soru sormayı, sorularla düşünmeyi alışkanlık haline getiren, analizler, sentezler, çıkarımlar yapabilen, kişisel yeteneklerinin farkında olan ve bunları yapacağı çalışmalarla geliştiren, üretken ve yaratıcı, bilimde, sanatta, sporda, iletişimde başarıya odaklanan, bilgiyi depolamaktan çok ona erişmeyi ve kullanmayı öğrenen, geçmişini bilen, geleceğine umutla bakabilen, ülkesini çağdaş medeniyet düzeyinin üzerine çıkarmayı hedefleyen, toplumsal saygınlığını kendi benliğiyle ve gayretiyle oluşturmayı amaçlayan, çıkabileceği en yüksek zirveyi hedefleyen, geleneklerine, inançlara, kültürel mirasa, farklı dünya görüşlerine saygı duyan, kolaycılığın ve tembelliğin tuzağına düşmeyen, yaşama sevinciyle dolu, çevresine pozitif enerji yayan, sağlığına özen gösteren, gülümsemeyi ve gülümsetmeyi ihmal etmeyen, Atatürkçü, çağdaş, laik, özgür, demokratik bir Türkiye idealinden ödün vermeyen bir gençlik yetiştirmek için uğraş veriyoruz.

 


Sabri Murat
Örnek Final Kişisel Gelişim Kursu Yönetim Kurulu Üyesi

Kıymetli Velimiz, Sevgili Öğrenciler,


Bizler 41 yıllık Final ailesi olarak, geçmişten geleceğe aktarılan bilgi ve birikimimiz ile Örnek Final Kişisel Gelişim Kursu’nda öğrencilerimizin eğitim hayatına katkı sağlamak, yaşamları boyunca karşılaşacakları sınavları kolaylıkla atlatabilecek bilgi, birikim ve tecrübelere sahip olmasına yardımcı olmasına yardımcı olmak, kendilerini ifade edebilecek güçlü iletişime, zorluklar karşısında yılmadan azimle devam edecek güçlü iradeye sahip, yenilikçi, insani değerlerle donanmış bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu süreçte en büyük destekçimiz olan siz velilerimizle işbirliği yapmak, bizleri yakından tanımanızı sağlamak için kurumumuzun kapıları her zaman açık olacaktır. Akademik hayatlarına kendilerinin ve sizlerin gayreti ile hijyenik, modern, VIP, Butik, Plus sınıf seçenekleriyle uzman eğitim kadromuz, düzenli takip sistemimiz, veli-öğrenci Rehberlik biriminin işbirlikçi yaklaşımı ile katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Abdullah Özkan
Örnek Final Kişisel Gelişim Kursu Yönetim Kurulu Üyesi /

Yönetim Temsilcisi

bottom of page