top of page

SINAVLARA HAZIRLIK

Dersler/Sınıflar

Örnek Final Kursta derslerimiz öğrencilerimizin bilgi düzeyine uygun 6-12 kişilik VIP sınıflarda, uyum sorunu yaşanmadan, üst düzey verimlilikle işlenir. Bilgi düzeyine uygun olmayan sınıflarda işlenen dersler, öğrenciye ya çok kolay ya da çok zor gelecektir. Her iki durumda da öğrenci istenilen kazanımları elde edemeyecektir. Bu yüzden, öğrencinin bilgi düzeyine uygun bir sınıfta bulunması önemlidir.

Ek Dersler

Öğrencilerle sürekli irtibat halinde olan rehberlik servisimiz sınav sonuçlarını takip ederek, öğrencilerimize katılmaları gereken ek dersler konusunda yardımcı olur. Ödevler branş öğretmenleri tarafından düzenli olarak kontrol edilir ve ödev performansları OBS sistemi (?) üzerinden velilerimiz tarafından takip edilir.

Tarama/Deneme Sınavları

 “Finale Doğru” ve “Tarama” sınavları ile öğrencilerimizin görmüş olduğu konularda ki başarısı ölçülür. “Genel deneme” sınavlarında ise tüm konulardaki başarısı ölçülür. Genel deneme sınavlarında amaç “Bugün sınav olsaydı başarım ne olurdu?” sorusuna cevap vermektir. Ayrıca Türkiye geneli deneme sınavlarında öğrencilerimiz yüz binlerce öğrenci arasındaki sıralamasını öğrenir. Her öğrencinin sınav sonuç karnesi rehber öğretmeni tarafından değerlendirilir, hangi dersten hangi konudan eksiği varsa ona göre ek çalışmalar önerilir.

 

Ölçme/Değerlendirme

Rehber öğretmenler sınav sonuçlarını takip ederek, öğrencilerimize katılmaları gereken ek dersler konusunda yardımcı olur. 

Soru Çözüm Saatleri

Öğrencilerimizin uğraşıp çözemediği sorular soru çözüm saatlerinde öğretmenlerimizle birlikte çözülür. Pek çok dersten soru çözümü yapılır. Öğrencimiz dilediği derslerin soru çözümüne katılır. 

Bireysel Çalışma Saatleri

Örnek Final Kursta öğrencilerimiz gözetmenler eşliğinde yapılan kesintisiz, sessiz ve cep telefonsuz bireysel çalışma saatlerine katılarak ders çalışır. Böylece “Ben ders çalışıyorum” diyen öğrencilerimizin birlikte ders çalışarak çalışma alışkanlığı kazanması sağlanır.

İnteraktif Yayınlar

Örnek Final Kursta öğrencilerimize sunulan kitaplarımızdaki karekodlu, interaktif soruların video çözümlerine istenildiği zaman ulaşılabilir. Öğrencimiz akşam ders çalışırken çözemediği soruların çözümü için yarını beklemeden
karekod veya şifre yardımıyla hemen çözüm videolarını izleyebilir. Diğer sorularla uğraşmak için önemli bir zaman kazanır.

Online Bilgi Sistemi

İçerik hazırlanıyor...

bottom of page